Problémy s erekcí a jejich příčiny

Jestliže se potýkáte s problémy s erekcí, pak je prvním krokem k jejímu odstranění odhalení pravé příčiny. Někdy se stačí zbavit úzkosti a nervozity a problém zmizí. A někdy bývá zdroj těchto nepříjemností komplexnější.

 

Najděte příčinu nedostatečné erekce a problém bude mít řešení

 Porucha erekce je v současné době velice častým problémem nejen starších mužů, ale i mužů v mladším věku. Odhaduje se, že erektilní dysfunkci zažil už každý třetí muž ve věku čtyřiceti let. Někdy se jedná pouze o nahodilé „selhání“, které není nutné řešit. V klinických průzkumech respondenti například uvádějí spojitost s alkoholem nebo stresem, který je průvodcem našich životů. V některých případech se ale problémy s erekcí opakují a pak je zapotřebí se zamyslet nad příčinou. Její nalezení je prvním krokem v hledání řešení. Nejčastější příčiny jsou:

 • Je známou pravdou, že erekce a psychika spolu úzce souvisejí. Někdy totiž stačí, pokud se problém s erekcí objeví pouze jednou a muž se dostává do začarovaného kruhu. Jedná se o takzvanou psychickou impotenci. Jednoduše řečeno se jedná o strach, že muž nebude dostatečně výkonný pro partnerku. Výsledkem této úzkosti může být i slabá erekce.
 • Dalším faktorem ovlivňujícím kondici rozmnožovacího ústrojí muže je hormonální stránka. Především testosteron a jeho hladina v krvi hraje zásadní roli. Ta ale s narůstajícím věkem klesá. Kromě libida tento androgen stimuluje i spermatogenezi, brání rozvoji osteoporózy, přispívá regeneraci svalové tkáně a také například jeho pokles zhoršuje prostorovou představivost.
 • Zmiňujeme-li i svalovou tkáň v souvislosti s poruchou erekce, neměli bychom opomenout i tento zásadní element. Každý lidský sval v případě své dlouhodobější slabé aktivity, nebo úplné neaktivity, atrofuje neboli ochabuje. Tato třetí příčina bývá nazývána mechanickou.

 

Příčiny problémů s erekcí, psychika, nervozita, či jiné?

 Pokud se domníváte, že za vaše problémy s erekcí psychika skutečně odpovídá, pak může být řešení velice snadné. Odborníci doporučují jít k cíli pomalou cestou. Rozhodně nic neuspěchat. V tomto případě záleží velkou měrou i na ohleduplnosti partnerky. Někdy stačí navodit tu správnou atmosféru a problém s erekcí z nervozity zcela vymizí.

 Můžete se například s partnerkou dohodnout, že večer skončí pouze mazlením a nebude dál pokračovat. Další možností je partnerce otevřeně sdělit, že jí s uspokojením pomůžete ústy či rukou.

 • Tím pádem se zbavíte úzkosti, že něco zásadního nevyjde.
 • Jsou to ale pouze dočasná řešení tohoto ožehavého a intimního problému.
 • Přináší minimální, nebo nepřináší žádný emocionální prožitek pro muže a motivace k takovým aktům v čase klesá, což zhoršuje kvalitu vztahu.

Každopádně lze touto metodou zjistit, jestli je za váš problém s erekcí psychika opravdu zodpovědná. Pokud se zbavíte psychické impotence a sejmete tlak, který si na sebe neúmyslně vyvíjíte, tak to po několika pokusech zjistíte. Nebyla-li to to správná cesta, pak existují ještě další řešení. Rozhodně nic nevzdávejte. Stále platí, že mužské rozmnožovací ústrojí funguje celoživotně, jen je třeba jej dostat do správné kondice. Ve chvíli, kdy zjistíte, jaké stojí za problémy s erekcí příčiny, máte napůl vyhráno. Existuje celá řada podpůrných přírodních prostředků, které vám pomohou získat opět spokojenost a jistotu. Pohoda v intimním životě je jednou z nejdůležitějších podmínek pro celkovou spokojenost.

 

Bylinky, vitamíny a přírodní doplňky stravy na erekci

Jak řešit hormonální stránku zdroje problému? Při poruše erekce není nutné v mnoha případech sahat po silných preparátech, které mohou nadělat více škody než užitku. Mnohdy pomohou bylinky na podporu erekce, které jsou k dispozici jako doplněk stravy na erekci.

Tyto přírodní tablety na erekci obsahují například škornici šípolistou (Epimedium sagittatum). Bylina, která pochází z Číny, působí nejen jako silný sexuální stimulant, ale v lidském organismu podpoří imunitu a odolnost vůči nežádoucím vnějším vlivům. Mezi bylinky na erekci patří tradičně ženšen (Panax ginseng). Konzumace extraktu této rostliny má tu moc, že dokáže udržet přirozený průtok krve a zdravé cévy.

 • Tím pádem budete mít správně prokrvené jak končetiny, tak i penis.

Mezi dalšími prvky a vitamíny na erekci je velice oceňována aminokyselina L-Arginin, která zlepšuje imunitu, prokrvuje organismus a také podporuje spermatogenezi a erekci. Zmíněné látky skvěle doplňuje L-Karnitin. Jedná se o spalovač tuku a je doporučován pro správnou funkci ledvin a srdce. Napomáhá tak zvýšit fyzický výkon jako takový.

Tyto přísady v doplňcích stravy je nutné získávat v potřebné biologické kvalitě a šetrnými metodami extrahovat jejich účinné látky, tak aby nedocházelo zbytečné degradaci a účinek výrobku byl maximální.

Nejedná se tedy o klasické prášky na erekci, ale o přípravek, který dodá vašemu tělu vše potřebné, aby mohl správně fungovat. Nežli si tedy zvolíte pilulky na erekci, podívejte se nejprve na složení výrobku.

Základem, který by měl tvořit přípravky na erekci, je výše zmíněný a známý ženšen nebo méně známá škornice šípolistá. Obě tyto bylinky jsou odedávna pokládány za účinné životabudiče a dokáží si poradit i s problémem, kterým jsou poruchy erekce.

 • Dalším bonusem těchto přípravků je také to, že necílí pouze na jeden problém.
 • Nejen, že se porucha erekce stane minulostí, ale také získáte celkovou tělesnou i psychickou kondici.
 • V těchto záležitostech platí doslova, že vše souvisí se vším.

Kvalitní erekce je to, co můžete vyžadovat v každém věku. Důležité je, nic nevzdávat. Uvidíte, že vám návrat erekce opět vrátí chuť do života a celkovou spokojenost.

 

Prášky, léky na podporu erekce

Pro většinu mužů znamená ztráta erekce doslova katastrofu. Pokud nemá tento problém důvod v nějakém vážném onemocnění, pak se ale dá řešit. Nepodaří-li se najít řešení v odbourání nervozity či přírodních přípravcích, tak na scénu nastupují léky na předpis.

Špatná erekce může být a často bývá způsobena špatnou životosprávou. Kardiovaskulární problémy, nadváha a cukrovka se až podezřele často objevují u dotazovaných mužů, kteří trpí potížemi s nedostatečnou erekcí. Tito pacienti, ale zároveň bývají rizikoví pro užívání prášků na předpis.

 • Především účinná látka s názvem „sildenafil“ by měla být předepsána po přísné konzultaci s lékařem.

Dnes až notoricky známá modrá pilulka a její konkurenční preparáty, které sildenafil obsahují, nejsou zdaleka vhodné pro všechny. Celosvětově bývá každoročně zmapováno několik případů úmrtí na srdeční zástavu v přímém důsledku užívání těchto léků. 

Pokud spadáte do této skupiny rizikových, nezbývá než vsadit na kvalitní přírodní lék na erekci, který obsahuje směsi extraktů bylin ve vyvážených hodnotách.

 • Podpora erekce tak bude nenásilná a bez zatěžování organismu zbytečnou chemií. Výhodou, která je u bylinných preparátů oceňována, je především to, že nejsou návykové.

  

Kegelovy cviky nejen na poruchu erekce

Dalším faktorem, kterému je třeba věnovat pozornost při hledání možností jak na problémy s erekcí vyřešit, je svalová nedostatečnost. Než se zaměříme na konkrétní svalovou partii, pojďme si říci, co to vlastně je erekce. Nejde o nic jiného, než ztopoření penisu a jeho kvalitní prokrvení. Intenzita a objem tepenné krve v topořivých tělesech penisu určuje kvalitu a tvrdost erekce samotné.

 • Tato tělesa známá také jako kavernózní prostupují prakticky celým penisem až do oblasti pánve, kde se větví a upínají na pubickou kost.

A zde je také onen kritický bod zodpovědný za navození a udržení erekce. Tato skupina svaloviny se nazývá svaly pánevního dna. O jejich důležitosti vědí své především ženy, které jimi také disponují. U mužů se u nich nejčastěji dozvídáme až v momentě, kdy ochabnou a výsledkem je nejen slabá erekce, ale například to mohou být také problémy s močením, zbytnělá prostata, únik moči při kýchání či smíchu, špatné držení těla a následné bolesti v oblasti spodních zad či břicha, nebo dokonce hemoroidy a potíže s vyprazdňováním.

Jak tedy zvýšit kvalitu erekce pomocí těchto svalů? Odpovědí jsou Kegelovy cviky, které jsou poměrně jednoduché a lze je procvičovat nepozorovaně prakticky kdekoliv. Pakliže tyto cviky, které pomohou prodloužit a udržet erekci vhodně zařadíte do své denní rutiny a zároveň vyřešíte i hormonální stránku problému, tak lepší erekce na sebe nenechá dlouho čekat.

Tři možnosti řešení problému s erekcí

Shrneme-li tedy vše, co jsme uvedli výše, tak lék na erekci je tedy trojího druhu. Jeden máte ve své hlavě a týká se celkového uklidnění a psychické rovnováhy a ten druhý, který řeší potíže s erekcí, je ve formě doplňku stravy či léku a třetí se nachází v aktivaci za erekci zodpovědných svalů.

Pokud se potýkáte s tímto v civilizaci rozšířeným problémem a potřebujete dosáhnout zkvalitnění či prodloužení erekce, pak by vám výše uvedené rady mohly pomoci.

Jestliže řešíte zlepšení erekce po jednom menším neúspěchu, pak může být problém odstraněn vhodnou komunikací s partnerkou. Je-li problém posílení erekce dlouhodobý, je třeba v cestě, ke zlepšení erekce, zapracovat na hormonální i mechanické stránce problému.

Zároveň neváhejte do svého životního stylu zařadit dostatek fyzické aktivity. Rozhodně po vás nikdo nechce, abyste začali běhat maraton. Docela postačí, když si alespoň několikrát do týdne vyšlápnete na svižnější procházku. Možná už to bude stačit, a brzy poznáte, že je to ta správná cesta na to, jak podpořit erekci. Dalším krokem je dostatečná hydratace. Nedostatek tekutin snižuje objem krve a dochází také ke zúžení cév. Logicky to tedy může být další způsob, jak pomoci řešit problémy s erekcí. V neposlední řadě je nutno připomenout, že i samotný sex je obdoba fyzické aktivity a i u té platí, že pravidelnost je cestou k úspěchu. Avšak ne vždy je k tomu potřebná konstelace, například ta vztahová. Pak nezbývá než praktikovat pravidelnou masturbaci a udržovat kvalitu sexuálního výkonu alespoň takto.